Noor Meister tõi kokku 11 000 kutsehariduse huvilist

6.-7. märtsil toimunud kutsehariduse aasta tippsündmusel Noor Meister 2015 selgitati välja Eesti parimad noored meistrid 25 erialal. Võistlustel osales ligi 350 Eesti kutsekoolide õpilast, korraldajate hinnangul külastas suursündmust 11 000 inimest.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul aitab Noor Meister murda müüti kutseharidusest kui asendusharidusest või lapsepõlve pikendamisest ning näitab ühiskonnale, et hea kutseharidus on väärikas ja kindel valik. „Tippspetsialistid ja oskustöölised lähevad igal pool maailmas üha enam hinda. Inimene, kes teeb keerulist tööd ning suudab areneda koos tehnika arenguga, on üha nõutum kogu läänemaailmas. Tema palgatase kasvab kindlasti keskmisest kiiremini,“ selgitas Tamsar.

Võistlustel selgitati välja parim noor müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektroonik, elektrik, rätsep, keskkonnatehnika lukksepp, hooldustöötaja, restoraniteenindaja ja keevitaja. Kohtunikud hindasid võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmisi ja oskusi.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele olid üritusel avatud kümme väga populaarset töötuba, kus külastajad tutvusid mänguliselt ja kaasahaaravalt erinevate valdkondade ametitega. Samuti tutvustasid kutseõppevõimalusi 31 Eesti kutsekooli.

Sihtasutus Innove korraldas koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, erinevate partnerite ja toetajatega Noort Meistrit kolmandat korda ning igal aastal on võistlejate arv ja külastajate huvi kasvanud. Noor Meister 2015 suursponsor oli Ericsson.

Noor Meister 2015 võitjad

Ehituspuusepp           

I – Ragnar Keskpaik/Henri Sepp (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

II – Janari Viskus/Koit Kaer (Kuressaare Ametikool)

III – Ronald Volt/Janar Kiik (Viljandi Kutseõppekeskus)

Ehitusviimistleja       

I – Riho Lehismets (Tallinna Ehituskool)

II – Agnes Lapimaa (Tallinna Kopli Ametikool)

III – Joosep Piir (Võrumaa Kutsehariduskeskus)

Elektrik         

I – Richard Raidsalu (Viljandi Kutseõppekeskus)

II – Kristjan Loite (Tartu Kutsehariduskeskus)

III – Leonid Poljakov (Tallinna Polütehnikum)

Elektroonik   

I – Filip Fjodorov (Tallinna Polütehnikum)

II – Nikita Korzin (Tallinna Polütehnikum)

III – Ret-Mark Schön (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Florist

I – Brigitta Allemann/Jane Sidron (Räpina Aianduskool)

II – Ruslana Bogoslavskaja/Ksenija Bibikova (Räpina Aianduskool)

III – Krista Riiman/Sandra Sälli (Luua Metsanduskool)

Graafiline disainer    

I – Stina Teesaar (Tartu Kunstikool)

II – Helis Lembe (Tartu Kunstikool)

III – Marie Anette Sannik (Kuressaare Ametikool)

Hooldustöötaja

I – Erle Sarv (Valgamaa Kutseõppekeskus)

II – Heidi Naur-Šunkina          (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool)

III – Anneli Urm (Valgamaa Kutseõppekeskus)

Infotehnoloog – Linuxi spetsialist     

I – Keijo Kapp (Tallinna Polütehnikum)

II – Hannes Koik (Viljandi Kutseõppekeskus)

III – Oliver Kikas (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Infotehnoloog – Microsofti spetsialist          

I – Kristo Kruuser (Tallinna Polütehnikum)

II – Mari-Ly Vaher (Viljandi Kutseõppekeskus)

III – Tanel Alver (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Juuksur – naiste soengud, salongilõikus      

I – Ketter Orav (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Tatjana Mjadelets (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

III – Julia Belova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

Juuksur – meeste soengud, salongilõikus     

I – Kristopher Nee (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Keiri Tammemägi (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

III – Kristiina Laanepõld (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Juuksur – naiste soengud, ülespandud soeng           

I – Sergei Timofejev (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Marianne Sokk (Tartu Kutsehariduskeskus)

III – Anna Ershova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

Juuksur – naiste soengud, punutud pulmasoeng      

I – Sergei Timofejev (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Birgot Lillemägi (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

III – Margarita Sigova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

Keevitaja – gümnaasiumi baasil õppijad     

I – Ott Soon (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

II – Anton Jegorov (Sillamäe Kutsekool)

III – Anton Bratanov (Narva Kutseõppekeskus)

Keevitaja – põhikooli baasil õppijad

I – Anton Skvortsov (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

II – Maksim Faerštein (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

III – German Kovaltšuk (Narva Kutseõppekeskus)

Keskkonnatehnika lukksepp 

I – Geron Traks (Tartu Kutsehariduskeskus)

II – Denis Tsar (Tallinna Kopli Ametikool)

III – Kaupo Kama (Viljandi Kutseõppekeskus)

Kondiiter       

I – Merilin Köörna (Tartu Kutsehariduskeskus)

II – Ingrit Pless (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

III – Oksana Baskirova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

Logistik         

I – Kaidi Malmström (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

II – Doreen Luht (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

III – Merilin Helen Romet (Tallinna Transpordikool)

Maastikuehitaja        

I – Mairold Mänd/Erik Rüütel (Räpina Aianduskool)

II – Mihkel Kajanus/Arlis Vaagen (Luua Metsanduskool)

III – Kris Käos/Argo Ainjärv (Räpina Aianduskool)

Majutusteenindaja    

I – Anna-Liisa Kanemägi (Kuressaare Ametikool)

II – Kerli Ralja (Võrumaa Kutsehariduskeskus)

III – Merilyn Rohi (Kuressaare Ametikool)

Mehhatroonik

I – Henry Puusepp/Ivar Mäemets (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Maksim Ivanov/Henry-Emil Valtin (Tallinna Polütehnikum)

III – Alexey Osipov/Dmitri Boitsov (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

Müüja – põhikooli baasil õppijad     

I – Kadri Merivälja (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

II – Raido Rentnik (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

III – Mariliis Arm (Tallinna Teeninduskool)

Müüja – gümnaasiumi baasil õppijad          

I – Aleksandra Larionova (Tallinna Teeninduskool)

II – Mari-Anne Essaja (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

III – Piret Tõlgo (Tartu Kutsehariduskeskus)

Müüja – töökohapõhine õpe 

I – Kertu Talgre (Tallinna Tööstushariduskeskus)

II – Marek Ross (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)

III – Kertu Potisepp (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Mööblitisler   

I – Karl Heinsoo (Võrumaa Kutsehariduskeskus)

II – Kuido Torp (Valgamaa Kutseõppekeskus)

III – Kaspar Roose (Tartu Kutsehariduskeskus)

Müürsepp      

I – Lauri Naber (Viljandi Kutseõppekeskus)

II – Eiko Vahter (Hiiumaa Ametikool)

III – Sigrit Kreitsman (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

Pagar 

I – Anni Lomp (Tartu Kutsehariduskeskus)

II – Olesja Simakova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

III – Elina Villiste (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Plaatija          

I – Aarne Kobak (Tallinna Ehituskool)

II – Kristen Milling (Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool)

III – Heiko Saunik (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Puhastusteenindaja – tavaõpe          

I – Maarja Leib (Tartu Kutsehariduskeskus)

II – Kairi Soo (Tartu Kutsehariduskeskus)

III – Anna-Mari Privits (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

Puhastusteenindaja – hariduslike erivajadustega õppija

I – Viivi Grauberg (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

II – Taavi Hansen (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

III – Marko Õunapuu (Tallinna Kopli Ametikool)

Restoraniteenindaja 

I – Erik Tammeleht (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

II – Kertu-Liina Mahla (Tallinna Teeninduskool)

III – Kätlin Niinepuu (Haapsalu kutsehariduskeskus)

Rätsep

I – Liisa Hanvere (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

II – Kaisa Elfenbein (Tallinna Tööstushariduskeskus)

III – Veronika Mahhova (Narva Kutseõppekeskus)

Veebidisainer

I – Hendry Sadrak (Tallinna Polütehnikum)

II – Sergei Russak (Narva Kutseõppekeskus)

III – Henri Lindepuu (Tartu Kutsehariduskeskus)